Nasza kadra

Podstawowa opieka zdrowotna na NFZ

Lekarze:
 • lek. Martin Leja – specjalista medycyny rodzinnej 
  Jestem Absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwerystetu Medycznego w Katowicach. Po studiach medycznych odbyłem lekarski staż podypolomowy oraz rozpocząłem specjalizaję z Medycyny Rodzinnej. Egazmin specjalizacyjny zdałem w październiku 2021 roku. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego uczestniczyłem w licznych szkoleniach i konferencjach z zakresu medycyny rodzinnej oraz diagnostyki ultrasonograficznej. W swoje pracy szczególną uwagę zwracam przede wszystim na profilaktykę chorób cywilizacyjnych oraz diagnostykę prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Zgodnie z założeniami medycyny rodzinnej zajmuję się holistycznym podejsciem do zdrowia całej rodziny od urodzenia do późnej starości. W życiu osobistym szczęśliwy opiekun pieska Pixela, pasjonat wędrówek górskich, podróży oraz zdrowego stylu życia.

 • lek. Małgorzata Puzio – specjalista medycyny rodzinne

 • lek. Karolina Sypel – lekarz w trakcie specjalizacji medycyny rodzinnej 
Pielęgniarka – gabinet diagnostyczno-zabiegowy:
 • Agata Gawryluk – licencjat pielęgniarstwa
  Jestem pielęgniarką z kilkuletnim stażem. Już podczas studiów pracowałam jako asystentka osób niepełnosprawnych. Mam doświadczenie zarówno w pracy  z dziećmi jak i dorosłymi. Obecnie podwyższam dla Państwa kwalifikacje na studiach magisterskich i studiach podyplomowych. W pracy ważne jest dla mnie zwracanie uwagi na zdrowy styl życia w myśl zasady, że profilaktyka jest ważniejsza od leczenia farmakologicznego.

 • Weronika Dzieża - licencjat pielęgniarstwa 
  Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz w trakcie studiów magisterskich. Jestem otwarta na wiedzę i nieustanny rozwój dlatego często uczestniczę w kursach specjalistycznych. Rozmowa z pacjentem jest dla mnie najważniejsza i skupiam się na tym, żeby każdy w moim gabinecie czuł się swobodnie. W życiu prywatnym jestem mamą przynoszącej szczęście, czarnej kotki Luny. Dużo radości w życiu sprawiają mi podróże, śpiew i taniec.
Pielęgniarka POZ:
 • Joanna Gruchel-Raszewska – mgr pielęgniarstwa
Położna POZ:
 • Karolina Krywult-Łętocha – mgr położnictwa
  Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, magistrem położnictwa. W 2020 roku podjęłam pracę w Szpitalu na oddziale położniczo-ginekologicznym, jednak serce ciągnęło mnie do noworodków. Od 2021 pracuje na oddziale neonatologicznym, nie ma nic piękniejszego jak opieka nad małym „cudem’’. W pracy zawsze kieruje się holistycznym spojrzeniem na kobietę. Ważne są dla mnie jej potrzeby i oczekiwania. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, aktualnie mam rozpoczęte specjalizacje z neonatologii i położnictwa- ginekologicznego. Moje spotkania są prowadzone tak aby rodzice mogli czerpać maksymalne korzyści bycia Mamą i Tata od pierwszych dni rodzicielstwa.
  Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, pochłaniaczem seriali i książek, miłośniczką podróży i dobrej muzyki.

 

Rehabilitacja medyczna prywatnie

 • Klaudia Szypuła – mgr fizjoterapii
  Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W praktyce fizjoterapeutycznej niezwykle cenię sobie indywidualne i holistyczne podejście do pacjenta. Zajmuję się kompleksową terapią blizn, terapią manualną, fizjoterapią estetyczną, terapią przeciwobrzękową a także treningiem kobiet w ciąży i po porodzie. Praca w zawodzie spełnia moje ambicje i daje mi szanse na ciągłe zgłębianie wiedzy, dlatego z przyjemnością stale podwyższam swoje kompetencje.
  Prywatnie jako szczęśliwa mama i żona uwielbiam fotografię, górskie wędrówki i koncerty muzyczne. Mam słabość do kawy i sportowych butów.
     •  
 • Paweł Hadzik - mgr fizjoterapii
  Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Doświadczenie pracy z sportowcami oraz pacjentami ortopedycznymi zdobywa jako fizjoterapeuta Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie U16, U18 oraz U20. Praktykę fizjoterapii stomatologicznej poznawał pracując w zespole rehabilitacyjnym przy oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej SPSK im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W sezonie zimowym realizuje się jako instruktor narciarstwa prowadząc zajęcia na stoku, dzięki czemu potrafi przekazywać innym posiadaną wiedzę. Paweł jest osobą, która bezproblemowo nawiązuje nić porozumienia z Pacjentami.
        •  
 • Aleksandra Wieczorek - mgr fizjoterapii
  Tytuł magistra fizjoterapii uzyskałam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Stale zwiększam swoje umiejętności, by móc coraz szerzej patrzeć na problemy dotykające pacjentów i wdrażać skuteczne rozwiązania. Ukończyłam różne szkoleniach m.in. warsztaty suchego igłowania. Aktualnie jestem w trakcie odbywania kursu Terapii Manualnej wg Standardów IFOMPT (Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Terapeutów Manualnych). Bardzo ważne w pracy jest dla mnie podejście psychologiczne. Chce, by podczas sesji terapeutycznych panowała przyjemna atmosfera, a pacjent czuł się swobodnie. Jednym z moich priorytetów jest uświadamianie pacjentów o korzyściach jakie niesie aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia. Prywatnie interesuje się roślinami, a w wolnych chwilach eksperymentuję w kuchni i odpoczywam wśród natury.

 • Anna Flak - mgr fizjoterapii
  Jako magister fizjoterapii pomagam w powrocie do zdrowia na podstawie obszernego badania postawy, zaburzeń ruchowych oraz oceny stanu funkcjonalnego wdrażając optymalny i zindywidualizowany program fizjoterapii. 
  Jestem także kinezyterapeutą czyli terapeutą ruchowym - kreatywnym spojrzeniem na ruch uczę jego właściwości przeciwbólowych i wielu innych. Dodatkowo mam głowę pełną pomysłów i szukam nieustannie najnowszych informacji aby działać zgodnie z EBM (medycynie opartej na dowodach naukowych). Ukończyłam kurs Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz, który jest jedną z metod specyficznych w leczeniu skolioz rekomendowanych przez towarzystwo SOSORT (Society on Scoliosis Orthopaedic and Rehabilitation Treatment). Kurs ten dał mi kompleksowość w terapii nie tylko skolioz ale także w wadach postawy.

 • Joanna Macierzyńska - mgr fizjoterapii
  Ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Jestem Certyfikowanym Terapeutą Manualnym MT I wg standardów IFOMPT (International Federation of Orthopeadic Manipulative Physical Therapists). Aktualnie jestem doktorantką Szkoły Doktorskiej Politechniki Opolskiej, na kierunku Nauk o Zdrowiu.
  Specjalizuje się w pracy z pacjentami ortopedycznymi (z dolegliwościami bólowymi jak również po zabiegach operacyjnych w obrębie stawów obwodowych oraz w rejonie kręgosłupa) oraz ze sportowcami (zarówno na poziomie amatorskim jak i zawodowym). W swojej pracy podchodzę do każdego pacjenta indywidualnie - przeprowadzając dokładny wywiad, badanie kliniczne (w tym również badanie USG narządu ruchu), analizując dodatkowe badania obrazowe, tak aby móc postawić trafna diagnozę, dzięki czemu wdrożyć odpowiednie i bezpieczne leczenie, oparte o najnowsze i sprawdzone metody fizjoterapeutyczne.

 

Specjalistyczna opieka zdrowotna prywatnie

Poradnia diabetologiczna:
 • dr n. med. Joanna Krupej-Kędzierska – specjalista diabetologii
Poradnia kardiologiczna:
 • lek. Piotr Kulesza – lekarz kardiolog
 • lek. Kamil Kempa - lekarz kardiolog
Poradnia nefrologiczna:
 • lek. Leszek Kędzierski – specjalista nefrologii
Pracownia USG:
 • lek. Aleksander Hajek - lekarz radiolog

 

Inne usługi prywatne

Dietetyk:
 • mgr Daria Nożownik
  Jestem absolwentką dietetyki klinicznej oraz magistrem psychodietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jednak nauka w zawodzie dietetyka nie zakończyła się na ukończeniu studiów. Pasja o zdrowym odżywianiu prowadzi mnie do kolejnych niesamowicie fascynujących kursów oraz szkoleń, a także do szczęścia moich podopiecznych. Dodatkowo lubię wyszukiwać najnowsze badania i ciekawostki żywieniowe, które przekazuję Wam w swojej pracy.

Współpracujemy z:

Allianz Świat Zdrowia Polmed Saltus

Podziel się: