Masaż izometryczny

YOU CLINIC - Masaż izometryczny - Katowice

Masaż izometryczny stanowi odmianę masażu klasycznego. Wykonuje się go przede wszystkim przy zanikach mięśniowych, a jego celem jest zwiększenie masy i przywrócenie siły osłabionym mięśniom, bez obciążania całego organizmu ćwiczeniami fizycznymi.

Często wykorzystywany jest u sportowców, ma potwierdzoną skuteczność w odbudowie mięśni po wysiłku. Wskazaniem do jego wykonania są ponadto wszelkie stany wymagające poprawy napięcia mięśni, także po długotrwałym unieruchomieniu.

Cechą charakterystyczną masażu izometrycznego jest fakt, że wykonuje się go na napiętym mięśniu lub całych grupach mięśniowych. Jak nazwa wskazuje, skurcz musi być izometryczny, tzn. bez zmiany długości włókien mięśniowych.

Przed przystąpieniem do pierwszej sesji fizjoterapeuta zmierzy obwód masowanej części ciała w 2 miejscach, aby po zakończeniu terapii móc porównać przyrost masy.

Po pierwszych zabiegach obwód mierzonej części ciała może zmaleć. Nie jest to jednak negatywne, niepokojące zjawisko. Wiąże się ono z redukcją podskórnej tkanki tłuszczowej. Wraz z wykonywaniem kolejnych zabiegów, obwód będzie stopniowo wzrastał. Siła mięśniowa z kolei wzrasta równomiernie już od pierwszego masażu.

Podziel się: