Modelowanie sylwetki. Technologia TECAR
Działanie prądów wysokiej częstotliwości w technologii TECAR usprawnia wymianę wewnątrz i zewnątrzkomórkową, optymalizując proces regeneracji tkanek. Tę właściwość wykorzystuje się również, stosując terapie TECAR w fizjoterapii. Używany w kosmetologii przynosi niesamowite rezultaty. TECAR modeluje sylwetkę. Uśmierca komórki tłuszczowe przez ciepło powstające wewnątrz, dzięki zastosowaniu elektrod rezystywnych. Wyjatkowo dobrze radzi sobie też z cellulitem.
Technologia TECAR generuje energię związaną z promieniowaniem elektromagnetycznym wytwarzanym przez prąd zmienny o częstotliwości od 300kHz do 1MHz.
Przekazuje ją za pomocą dwóch rodzajów elektrod: pojemnościowych i rezystywnych. Dlatego może ją dostarczać do ciała w sposób ogólny lub miejscowy oraz powierzchowny i głęboki. Głowice multipolarne natomiast umożliwiają miejscowe i bardzo płytkie oddziaływanie o wysokiej intensywności, redukując wpływ na tkanki głębiej położone. W ten sposób TECAR modeluje sylwetkę, docierając do najbardziej problematycznych miejsc.
Pojemnościowe elektrody: tworzą z powierzchnią skóry kondensator, dzięki czemu ładunki kumulują się wokół niego (działanie miejscowe, na niewielkiej głębokości zależnej również od częstotliwości. Niższa częstotliwość przekłada się na głębsze działanie).
Rezystywne elektrody: kumulują energię w tkankach o wysokiej rezystancji (np. tkanka tłuszczowa, kości, ścięgna, więzadła). Elektrody rezystywne umożliwiają również pracę bardziej rozproszoną oraz działanie pośrednie (ręka osoby wykonującej zabieg może stać się elektrodą i opracować trudnodostępne miejsca oraz wykonać techniki specjalistyczne, niedostępne dla klasycznych elektrod).
Multipolarne elektrody: 3 bieguny w 1 głowicy umożliwiają wygodną i efektywną pracę na bardzo małych głębokościach (kilka mm).
Dzięki odpowiedniemu doborowi częstotliwości, mocy, rodzaju elektrod/głowic, ich umiejscowieniu na ciele, zastosowanym protokołom terapeutycznym i funkcjom (PULSE, DEEP, BEAT, RET+, SWAP), uzyskujemy efekty dokładnie tam, gdzie są one pożądane (małe/duże powierzchnie, skóra/podskórna tkanka tłuszczowa, tkanki o dużej/małej rezystancji).