Podstawowa opieka zdrowotna NFZ

YOU CLINIC - Podstawowa opieka zdrowotna NFZ - Katowice

Podstawowa opieka zdrowotna w YOU CLINIC to usługi świadczone przez lekarzy medycyny rodzinnej, pielęgniarki oraz położne POZ w Katowicach. Osobom ubezpieczonym przysługują bezpłatne świadczenia zdrowotne w ramach kontraktu z NFZ.

Aby zostać naszym pacjentem w ramach NFZ wystarczy wypełnić deklarację wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Kliknij i zapoznaj się z instrukcją jak wypełnić deklarację.

Prawo wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej przysługuje każdej osobie ubezpieczonej. Nie ma znaczenia miejsce zamieszkania. Prawo wyboru mają także osoby przebywające poza miejscem stałego zameldowania. Każdy Pacjent ma prawo do bezpłatnego wyboru / zmiany lekarza.

Przychodnia oferuje:

  • porady lekarskie w ramach umowy z NFZ w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 8:00 do 18:00
  • rejestrację na konkretną godzinę w wybranym dniu
  • gabinet diagnostyczno-zabiegowy 
  • opiekę pielęgniarki i położnej POZ
  • punkt szczepień
  • punkt pobrań.

GABINET POŁOŻNEJ POZ

Co robi położna?

Położna środowiskowa opiekuje się kobietami poza szpitalem zarówno nastolatkami jak i kobietami po menopauzie.
Odgrywa ważną rolę w trakcie ciąży oraz po porodzie
Wykonuje wizyty patronażowe
Zajmuje się kobietami po operacjach ginekologicznych
Do naszej Placówki You Clinic zapraszamy wszystkie kobiety, szczególnie ciężarne. Nasza położna Karolina prowadzi edukację przedporodową, chętnie odpowie na wszystkie pytanie związane z ciążą, porodem, połogiem i opieką nad noworodkiem. Zajęcia indywidualne prowadzone jak szkoła rodzenia. W ramach NFZ przysługuje pacjentkom 1 wizyta w tygodniu po 21 tygodniu ciąży. Od 31 tygodnia do porodu wizyty zwiększają się do dwóch tygodniowo. 

Po porodzie zaopiekuje się kobietą i noworodkiem podczas wizyt patronażowych w domu. Podczas patronażu położna zbada dziecko oraz kobietę ( np. rozwiąże problemy z karmieniem, ściągnie szwy po cięciu cesarskim ). 

Serdecznie zapraszam Magister położnictwa Karolina Krywult-Łętocha –  więcej informacji o mnie przeczytasz na naszej stornie internetowej w zakładce Nasza kadra. 

Podziel się: